سئوی ووکامرس

سئوی ووکامرس

سلام به همه ی دوستاداران مجموعه وردپرس سیتی . افزونه ی امروزمون درباره ی یکی از مباحث مهمیه که بارها درباره اش صحبت شده به اسم سئوی ووکامرس . سئو یا همان بهینه سازی وبسایت مهمترین گامیست که برای یک سایت در نظر گرفته می شود. تا کنون شیوه های مختلف آن بررسی شده اما این مبحث آنقدر گسترده است که هیچگاه به پایان نمیرسد بلکه هرروز طبق تکنولوژی های جدید بر روی آن بحث میشود و راه های جدید ارائه میشود.

پس بهتره در ابتدا بپردازیم به تعریف سئوی ووکامرس .

سئو چیست؟

هنگام جستوجو کلمه ای در موتور های جستوجوگر لیستی از صفحاتی که در ارتبط با آن کلمه اند ، باز میشود که در اکثر مواقع ما تنها به چند گزینه اول و گاهی به گزینه های صفحه دوم نیز مراجعه میکنیم.

در واقعا سئو مجموعه فعالیت هایی ست که سایت مارا به موتور های جستوجوگر معرفی میکند و باعث میشود در هنگام جستوجوی کلمات مرتبط با سایت ما ،سایت ما در جایگاه بالاتری در صفحه اول قرار گیرد. منطقی ست که در این صورت کاربران بیشتری وارد سایت ما خواهند شد و بازدید از سایت ما افزایش میبابد.
یکی از معروف ترین افزونه هایی که با آن کار شده افزونه  Yoast SEO می باشد که کاربرد بسیاری دارد. افزونه دیگری که در ارتباط با سئو موجود است افزونه ی  “All in one seo pack” میباشد که اکثر کاربران این دو افزونه را با هم مقایسه میکنند و از ما میپرسند که کدام یک بهتر است.

در اینجا گفته میشود که افزونه ی “all in one seo” بخوبی خود را با ووکامرس تطبیق داده . یعنی بهتر است بگوییم این افزونه مختص فروشگاه ووکامرس ایجاد شده.ما هم قصد داریم با همین افزونه فروشگاه ووکامرس خودمون رو سئو کنیم چون معتقدیم هر چه سئو فروشگاهمان بهتر باشد رتبه ما بالاتر میرود و اینگونه به صفحه اول میرسیم. پس بهتره بپردازیم به آموزش این افزونه بسیار مهم.

WooCommerce – All in One SEO Pack

 

سئوی ووکامرس
همان طور که گفتم این افزونه مختص فروشگاه ووکامرس ایجاد شده اما باید در نظر بگیرید پیش از نصب آن ابتدا افزونه ی All in one seop pack را نصب کنید و سپس افزونه اصلی را نصب کنید.

پس از نصب All in one seop pack نوبت به نصب و فعال سازی افزونه ی woocommerce all in one seo pack میرسد. این افزونه خود تنظیمات خاصی ندارد و با تنظیمات افزونه ی all in one seo pack کار می کند. کنون به بخش محصولات سپس ویرایش محصول میرویم.

سئوی ووکامرس

در باکس اول عنوان محتوای خود را وارد کنید .

در قسمت “description” درباره ی محصول خود توضیح مینویسید ( البته باید بدانید که کاراکتر های مورد استفاده شما باید در حد مجاز باشد).

در بخش “keywords” کلمات کلیدی محصولتان را وارد میکیند تا موتور جستوجوگر بتواند به وسیله آن وبسایت شما را شناسایی کند. این کلمات باید با کامای انگلیسی از هم جدا شوند و در دو طرف کاما یک فاصله گذاشته شود ( بدین صورت : ووکامرس , وردپرس )

دو گزینه ی آخر مربوط به برخی صفات و برچسب ها میباشد.

این هم از آموزش سئوی ووکامرس . ممنون که همراه بودید.

موفق باشید.

[button color=”blue” link=”https://wordpress.org/plugins/woocommerce-all-in-one-seo-pack/” size=”big” align=”center” target=”_blank” icon=”momizat-icon-box-add”]دانلود افزونه[/button]

مطالب مشابه

قوانین ارسال دیدگاه در وردپرس سیتی

  • ارسال دیدگاه نامرتبط با هر پست مجاز نیست.
  • هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش دیدگاه‌ها ممنوع است.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • هرگونه بی‌احترامی به کاربران، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع است.
  • زبان اصلی وردپرس سیتی فارسی است؛ لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان فارسی استفاده کنید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0