آموزش های کاربردی وردپرساخبار وردپرس سیتیافزونه های رایگان وردپرسافزونه وردپرساموزش وردپرس

تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين

بک آپ و بازگرداني در دايرکت ادمين

تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين

سلام به دوستان وردپرس به خصوص وردپرس سیتی ، برخي از دوستان از هاست دايرکت ادمين استفاده مي کنند و در اين زمينه دچار سردرگمي شده اند که چگونه مي توانند در دايرکت ادمين نسخه ي پشتيبان ( تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين ) تهيه کنند و آن را دانلود کرده به کامپيوتر خود انتقال دهند تا خطري سايت آن ها را تهديد نکند. براي همين تصميم گرفتيم يک جلسه ي کامل از مدرسه را به روش بک آپ گرفتن در دايرکت ادمين اختصاص دهيم.

Create/Restore backups

در دايرکت ادمين دو ويژگي بک اپ گرفتن و بازگرداني در مواقع مورد نياز موجود است.
شما مي توانيد پس از ورود به پنل هاست خود در قسمت “Your Account” اين گزينه را مشاهده نماييد.

تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين

با کليک بر روي اين گزينه وارد بخشي مي شويد که حق انتخاب داريد. يعني مي توانيد هر قسمتي را مورد نظر شماست علامت بزنيد تا از آن بک آپ تهيه شود.

تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين

همانطور که ميبينيد به صورت تصوير بالاست و پس از انتخاب همه يا بخشي از قسمت ها مي توانيد انتخاب خود را انجام داده و سپس براي تهيه ي نسخه ي پشتيبان بر روي گزينه ي “Create backup” کليک کنيد تا نسخه ي پشتيبان شما تهيه شود.

در قسمت پايين جمله اي به صورت “Click here for a list of your current backups” مشاهده مي کنيد که با کليک بر روي آن وارد صفحه اي مي شويد که تمامي بک آپ هاي گرفته شده را نمايش مي دهد.

بازگرداني نسخه ي پشتيبان

تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين

در صورتي که سايت شما دچار نقص شد و تنها راه براي درست کردن آن، بازگرداني نسخه ي پشتيبان بود مي توانيد از قسمت “Select a file to restore” آخرين نسخه ي پشتيباني که تهيه کرده ايد را بازگرداني نماييد.
همانطور که مي بينيد مي توانيد نوع فرمت فايل را انتخاب کرده و سپس بر روي گزينه ي “Select Restore options” کليک کنيد.

Select Restore options

تهيه نسخه پشتيبان در دايرکت ادمين

همانگونه که در هنگام بک آپ گرفتن قادر به انتخاب فايل ها بوديد و مي توانستيد مشخص کنيد که از کدام بخش ها نسخه ي پشتيبان تهيه شود در هنگام بازگرداني نيز قادر به انتخاب هستيد. پس از انتخاب بخش هاي مختلف مي توانيد بر روي گزينه ي “estore Select Items” کليک کنيد تا عمليات بازگرداني را انجام دهد.

برچسب ها

شریف

با سلام اینجانب سید محمود شریف دارای کارشناسی نرم افزار و علاقه مند به طراحی وب (Web Developing) وردپرس جذابیت های گیرایی و ملموسی داره که همه عزیزان رو به خودش جذب میکنه امیدوارم بتوانیم در کنار شما دوستان روز به روز به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کنیم . با سپاس

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن