آموزش های کاربردی وردپرساخبار وردپرس سیتیافزونه های رایگان وردپرسافزونه وردپرساموزش وردپرسپلاگین های رایگان وردپرسپلاگین وردپرسوردپرس

افزونه بک آپ UpdraftPlus

افزونه بک آپ UpdraftPlus

سلام؛افزونه های متعدد و خوبی در وردپرس میباشند که از وبسایت نسخه ی پشتیبان تهیه می کند. بعضی از این افزونه ها از پایگاه داده و بعضی از محتوای سایت و بعضی ها نیز از کل سایت بک آپ تهیه می کنند. انتخاب ما برای معرفی به شما دوستان عزیز افزونه بک آپ UpdraftPlus میباشد .

در این آموزش وردپرس یک افزونه ی بسیار قوی به نام افزونه بک آپ UpdraftPlus برای تهیه ی بک آپ و بازگردانی آن در مواقع مورد نیاز در خدمت شما معرفی میکنیم.

افزونه UpdraftPlus

افزونه بک آپ UpdraftPlus
افزونه بک آپ UpdraftPlus

 

در گام اول افزونه را در وردپرس نصب و فعال می کنیم، پس از فعال سازی، گزینه ی “پشیبان های UpdraftPlus” در زیر منوی تنظیمات اضافه می شود. با کلیک بر روی آن می توانید به صفحه ی تنظیمات افزونه مراجعه کنید.

تنظیمان افزونه UpdraftPlus
تنظیمان افزونه UpdraftPlus

 

همانطور که می بینید با کلیک بر روی گزینه ی تهیه ی پشتیبان می توانید بک آپ تهیه کنید و همچنین با کلیک بر روی گزینه ی بازنشانی می توانید بک آپی را که تهیه کرده اید بازگردانی نمایید. اما بهتر است قبل از اینها به بخش تنظیمات مراجعه کنیم.

تنظیمان افزونه UpdraftPlus
تنظیمان افزونه UpdraftPlus

 

در این قسمت می توانید زمانبندی بک آپ ها را مشخص کنید که از جداول پایگاه داده به چه صورت بک آپ بگیرد و همچنین از محتوای سایت به چه صورت بک آپ تهیه کند.
با مشخص کردن حافظه ی ریموت می توانید مشخص کنید که به غیر از همین محیط در کجا باید ذخیره شود.
قرار گرفتن در فایل های پشتیبان را می توانید مشخص کنید که کدام بخش ها شامل نسخه ی پشتیبان شود.

 

پشتبانی افزونه UpdraftPlus
پشتبانی افزونه UpdraftPlus

 

اگر می خواهید گزارشی از فرآیند بک آپ برای شما ایمیل شود، با تیک زدن در گزینه ی ایمیل، آن را فعال کنید.
سپس تنظیمات خود را ذخیره کنید.

پشتیبان های موجود

پشتیبانی های افزونه updraftplus
پشتیبانی های افزونه updraftplus

 

تمامی بک آپ هایی که تهیه کرده اید در این بخش موجود است.

توجه!!! با توجه به برنامه ای که در بخش تنظیمات مشخص می کنید، اگر به صورت اتوماتیک زمان بندی کرده اید که بک آپ تهیه شود پس طبق زمانبندی بک آپ گرفته می شود و در بخش پشتیبان های موجود قرار می گیرد. اما اگر می خواهید که به صورت دستی بک آپ تهیه کنید از بخش وضعیت کنونی بک آپ بگیرید.

بک آپ گیری
بک آپ افزونه updraftplus
بک آپ افزونه updraftplus

 

همانطور که ملاحظه می کنید افزونه در حال تکمیل فرآیند بک آپ گیری است.

بازگردانی

برای بازگردانی نسخه ی پشتیبان می توانید به قسمت پشتیبان های موجود مراجعه کنید و عملیات را انجام دهید.

افزونه UpdraftPlus
افزونه UpdraftPlus
[junkie-button url=”http://www.wpcity.ir/wp-content/uploads/2017/03/updraftplus1.11.18.zip” style=”orange” size=”medium” type=”square” target=”_self”] دانلود افزونه [/junkie-button]
برچسب ها

سید وحید جاویدان

با سلام و عرض ادب اینجانب متولد سال 1365 و دارای کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک علاقه مند به برنامه نویسی و وب هستم و امیدوارم بتوانم در مجموعه وردپرس سیتی مطالب بیشتری جهت استفاده شما دوستان عزیز ارائه بدم . موفق و سر بلند باشید.

نوشته های مشابه

165 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن