وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟ سلام عرض میکنم خدمت تمامی وردپرسی ها و جوملاکاران عزیز.شاید این سوال برای خیلی از ماها به وجود اومده باشه که کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

وردپرس یا جوملا

این سوالی هستش که خیلی از وبمستران باهاش درگیرهستند.یک سری جوملا را میپسندن یک سری هم وردپرسا.من با تجربه ای که داشتم وردپرس راحتتربوده.اول کار هم میخاستم با جوملا کارکنم ولی نصب کردن جوملا مثل اینه که یه سرورا تنظیم کنی شاید برای یه کاربرمبتدی سخت باشه.البته این تجربه شخصی بنده هستش اساتید جوملا همیشه به بازدیدکنندگان و کاربران جوملا کمک میکنند و از همشون تشکر و قدردانی میکنم بابت فعالیتشون.خوب بریم سرمبحث خودمون یک سری اطلاعات از مقالات مختلف براتون میزارم بد نیست ببینین.

۱- مستندات

وردپرس یک آشفته بازاره. شما نمیتونین چیز بدربخوری پیدا کنید البته اگر چیزی پیدا کنید. سایت وردپرس داکیومنت ها رو به ندرت بروزرسانی میکنه و اگر شما به چیزی نیاز دارید باید به کد رجوع کنید و اون رو بفهمین. بهترین قسمت انجمن ها هستند. ممکنه به شما کمکی بکنه.دروپال در این قسمت بهتره. شما معمولا مستندات خوبی در مورد چیزهایی که میخواهید پیدا میکنید. بله عالی نیست اما بد هم نیست.
جوملا از وردپرس هم اوضاع بدتری داره. شما چیزیکه میخواید رو شرح میدید و اونها پاسخ میدند اما در نهایت چیزی که واقعا بدست میارید هیچه. این فقط شما هستید که باید به سوالها پاسخ بدید. انجمن ها برای سوالات تخصصی تر و مشکل تر پاسخی ندارند و شما در تاریکی اسیر میشید.

امتیازها:
وردپرس: ۵ از ۱۰
دروپال: ۷ از ۱۰
جوملا: ۴ از ۱۰

۲- پشتیبانی از چندزبانگی

وردپرس از چندزبانگی پشتیبانی نمیکند.کاری که میتونین بکنین اینه که تمام اطلاعات رو در یک پایگاه داده دیگه ذخیره کنید و از یک قالب دیگه برای نمایش اونها استفاده کنید. روش دیگه هم استفاده از پلاگین (WPML) هست که این کار رو برای شما انجام میده.
در دروپال شما فقط باید یک ماژول رو در هسته دروپال به نام Locale فعال کنید. چندزبانگی آماده میشه. بعد از این مرحله شما میتونید تمام محتواهاتون رو به زبان های دیگه از طریق رابط کاربری دروپال ترجمه کنید.در جوملا شما باید چند ماژول رو نصب کنید. یکی از راه ها استفاده از Joomfish هست که نصب و پیکربندی اون نسبتا راحته.

امتیازها:
وردپرس: ۵ از ۱۰
دروپال: ۹ از ۱۰
جوملا: ۶ از ۱۰

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

۳- کدنویسی / یادگیری پیچ و خم ها

وردپرس یک procedural framework است. برای افزودن قابلیت های جدید باید از هوک (Hook) ها استفاده کنید گرچه شما مجبور به کدنویسی به شیوه procedural نیستید. میتونین از OOP برای کدنویسی استفاده کنید اما احساسی که در نهایت به شما دست خواهد داد استفاده از یک فریم ورک ناقص است.دروپال دراین زمینه اوضاعش از وردپرس بهتره اما اون هم از هوک (Hook) ها برای ایجاد قابلیت های جدید استفاده میکنه.اما جوملا در این زمینه متفاوته. شما احساس کار با یک فریم ورک حرفه ای رو خواهید داشت. شاید اولین CMS هست که به شکل واقعی از شیوه کدنویسی OOP استفاده میکنه. کد نویسی در جوملا لذت بخش تره.

امتیازها:
وردپرس: ۵ از ۱۰
دروپال: ۶ از ۱۰
جوملا: ۷ از ۱۰

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

۴- قابلیت های اضافه

در وردپرس قابلیت های اضافه توسط پلاگین ها به سیستم شما اضافه میشوند. تعداد زیادی از اونها وجود داره و تقریبا هر چیزی که تصورش رو بکنید پیدا خواهید کرد.در دروپال شما ماژول ها رو دارید. اونها واقعا کارآمد هستند. شما هیچ نگرانی نخواهید داشت.در جوملا به اونها پلاگین، کامپوننت و ماژول میگن. بله میدونم کامپوننت های محبوب چیزی شبیه ماژول ها در دروپال یا پلاگین ها در وردپرس هستند. و ماژول ها شبیه بلوک ها در دروپال هستند.

امتیازها: وردپرس: ۷ از ۱۰
دروپال: ۱۰ از ۱۰
جوملا: ۵ از ۱۰

۵- رابط کاربری مدیریت

وردپرس یک محیط بسیار کارآمد و ساده داره. همه چیز به صورت مرتبی چیده شده و شما به راحتی هر چیزی رو که میخواهید پیدا میکنید.دروپال رو اینطور میشه ترسیم کرد: شتر با بارش گم میشه. همه چیز با هم در چند منو قرار گرفتند که احتمال اینکه چیزی رو گم کنید خیلی زیاده. درسته که شما با استفاده از ماژول ها و قالب های متفاوت میتونین به اوضاع سر و سامان بدید اما ما در مورد قابلیت های اولیه این سیستم ها بحث میکنیم.جوملا یک رابط چموش داره. گاهی اوقات لذت میبرید از این رابط کابری اما گاهی برای پیدا کردن یک چیز باید کمی بگردید و در آخر جایی پیداش میکنین که انتظار نمیره. اما به طور کلی قابل قبول هست.

امتیازها:
وردپرس: ۸ از ۱۰
دروپال: ۶ از ۱۰
جوملا: ۷ از ۱۰

جمع‌بندی

وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟
  وردپرس یا جوملا کدام سیستم مدیریت محتوا بهتر است؟

۱- تعداد سایت‌های وردپرسی چندین برابر جوملا است. با این حال بسیاری از سایت‌های وردپرسی در واقع وبلاگند. وردپرس در ابتدای راه خود یک سیستم وبلاگ‌نویسی بود که به تدریج به یک CMS تبدیل شده است. در بازار CMSها جوملا رتبه‌ی دوم را دارد و مناسب وب‌سایت‌های پیچیده‌تر است.

۲- فرآیند نصب هر دو سایت‌ساز ساده و مشابه است. در جوملا این فرآیند بدون آن‌که پیچیده شود به شکل گام به گام طراحی شده است. نصب وردپرس واقعاً سریع است.

۳- واسط کاربری وردپرس بسیار ساده است و پس از چند ساعت تمرین کاربر می‌تواند به‌راحتی به تولید محتوا بپردازد. جوملا امکانات بیش‌تر و البته واسط کاربری پیچیده‌تری دارد. تولید محتوا در وردپرس سریع اما بدون کمک انواع افزونه‌ها همراه با محدودیت است. جوملا آموزش بیش‌تر می‌خواهد و در عوض دست کاربر را در طراحی سایت و محتوا بیش‌تر باز می‌گذارد.

ادامه مطالب در خصوص انتخاب وردپرس یا جوملا

۴– ساختار افزونه‌های جوملا از لحاظ دسترسی به هسته‌ی سیستم مراتب دارد  در نتیجه جوملا پایدار است. هر دو سیستم مرتب به‌روز می‌شوند و اعمال به‌روزرسانی به سادگی چند کلیک است. نسخه‌های جدید وردپرس در فواصل زمانی کم‌تر ارایه می‌شوند. به علت تعداد بسیار بیش‌تر سایت‌های وردپرسی هکرها بیش‌تر به این سیستم توجه دارند.

۵– برای هر دو سیستم انواع قالب‌ها برای تبدیل ظاهر سایت به شکل دل‌خواه وجود دارد. تعداد قالب‌های رایگان وردپرس به زبان فارسی بیش‌تر است. به علت تنوع بیش‌تر امکانات جوملا قالب‌های این CMS می‌توانند به‌کل کاربری سایت را مطابق نیاز مالک آن تغییر دهند.

۶-افزونه‌های بسیار زیادی برای هر دو سیستم موجود است. تعداد افزونه‌های وردپرس به زبان فارسی بسیار بیش‌تر است. تمام افزونه‌های وردپرس به هسته‌ی سیستم دسترسی دارند. اما افزونه‌های جوملا مراتب دارند و تنها کامپوننت‌ها می‌توانند به هسته‌ی سیستم دست پیدا کنند. کامپوننت‌های جوملا و برخی افزونه‌های وردپرس توانایی‌هایی زیادی به وب‌سایت می‌دهند. گاهی کامپوننت‌ها خود تعدادی افزونه و ماژول را شامل می‌شوند. افزونه‌های وردپرسی تمرکز بیش‌تری بر وبلاگ‌ها دارند در حالی که افزونه‌های جوملا برای طراحی سایت‌های کامل مناسبند.

وردپرس یا جوملا

۷- هر دو سیستم به زبان فارسی ترجمه شده‌اند و به‌راحتی و به‌رایگان در دسترس کاربران ایرانی‌اند. افزونه‌ها و قالب‌های فارسی شده‌ی وردپرس بسیار بیش‌تر از جوملا است.

۸- هر دو سیستم امکانات و افزونه‌های خوبی برای سئو دارند. اما کار کردن با امکانات پیش‌فرض وردپرس تا حدودی ساده‌تر است. به علاوه گوگل سایت‌های وردپرسی در چشم گوگل ارج و قرب خاصی دارند.

۹- جامعه‌ی کاربری جوملا و فروم‌ها و مستندات مربوط به آن قوی‌تر از وردپرس است. به زبان فارسی چندین انجمن و وب‌سایت به جوملا و وردپرس اختصاص دارد.

خوب امیدوارم این مطلب کامل بوده باشه و بدردتون بخوره.سعی کردم از چند تا مقاله مختلف مطالبا جمع آوری کنم.

درپایین هم لینک یک اینفوگرافی را که براتون آماده کردم قرار میدم اگه دوست داشتیند اونا ببنین شاید بدردتون بخوره

[junkie-button url=”https://wpcity.ir/wp-content/uploads/2015/05/info-wordpress-vs-joomla.jpg” style=”orange” size=”large” type=”square” target=”_blank”] اینفوگرافی مقایسه وردپرس و جوملا [/junkie-button]

مطالب مشابه

قوانین ارسال دیدگاه در وردپرس سیتی

 • ارسال دیدگاه نامرتبط با هر پست مجاز نیست.
 • هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش دیدگاه‌ها ممنوع است.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • هرگونه بی‌احترامی به کاربران، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع است.
 • زبان اصلی وردپرس سیتی فارسی است؛ لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان فارسی استفاده کنید.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 1. کیان گفته؛
  ۱۲:۵۳ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

  ممنونم واقعا برام مفید و کاربردی بود

 2. سعید گفته؛
  ۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۱

  سپاس از مطلب آموزندتون

 3. اکثرا وردپرس را ترجیح میدن به جوملا. به خاطر قابلیت های بیشترشه قطعا

 4. کسب و کار اینترنتی گفته؛
  ۱۲:۴۵ ۱۳۹۷/۰۹/۱۶

  ممنون از سایبت خوبتون امیدوارم موفق باشید
  سپاس گزارم

 5. رضا شادمهر گفته؛
  ۱۲:۵۹ ۱۳۹۷/۰۹/۱۱

  خیلی ممنون از مطلب خوبتون. به یقین وردپرس حرف نخست رو میزنه در بین سیستم های مدیریت محتوا.

 6. افزایش لایگ گفته؛
  ۲۱:۴۷ ۱۳۹۷/۰۹/۰۳

  بنظر من ورد پرس خیلی بهتر از جوملا هست و حتی سایت های بزرگی مثل دیجیاتو و مجله خبری دیجی کالا میبینید که ورد پرس هست همین کافیه برای برتری وردپرس

 7. آموزش بازاریابی اینترنتی گفته؛
  ۱۷:۵۶ ۱۳۹۷/۰۸/۲۶

  وردپرس بهتر از هر cms موجود ، هست

 8. آموزش بازاریابی گفته؛
  ۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۰۸/۲۶

  ممنون از سایت خوبتون

 9. راه اندازی کسب و کار اینترنتی گفته؛
  ۱۱:۲۶ ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

  سلام به ادمین عزیز
  برای دوستانی که تازه کار هستند و قصد دارند یه محیط ساده و در عین حال قدرتمند رو تجربه کنند ورد پرس بهترین گزینسته
  راه اندازی خیلی سریع
  محیط کاربر پسند
  افزونه های رایگان بسیار زید و …
  شاد و موفق باشید

 10. تحصیل در آلمان گفته؛
  ۲۱:۳۵ ۱۳۹۷/۰۷/۲۸

  من از وردپرس استفاده کیگمک خیلی اسون و راحته.

 11. خشکشویی گفته؛
  ۱۰:۰۶ ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

  فوق العاده بود

 12. طراحی فروشگاه اینترنتی شیراز گفته؛
  ۱۰:۳۴ ۱۳۹۷/۰۵/۲۱

  برای اینکه آدم با اصول تولید محتوا و سئو آشنا بشه به نظرتون افزونه های وردپرسی بهتره یا جوملا؟؟

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۱۰:۵۱ ۱۳۹۷/۰۵/۲۱

   با سلام
   با توجه به تعداد پلاگین های زیاد ارائه شده برای CMS وردپرس خیلی از کار ها رو برای سئو کاران آسان کرده ولی اگر دانش یک سئو کار کافی باشه نیازی به افزونه ای نداره

 13. ali گفته؛
  ۱۲:۰۱ ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

  به نظر بنده هم وردپرس بسیار کاربردی تر از جوملا هست

 14. tina گفته؛
  ۱۱:۰۴ ۱۳۹۷/۰۵/۰۱

  وردپرس واقعا بهتره چون رابط کاربریش خوبه و افزونه سئو داره

 15. خرید فالوور اینستاگرامs گفته؛
  ۱۲:۴۱ ۱۳۹۷/۰۴/۱۱

  به نظرم واقعا وردپرس بهتر از جوملا هست و دلیل خاصی برای استفاده از جوملا در ایران وجود نداره

 16. میکروپایل گفته؛
  ۱۲:۳۷ ۱۳۹۷/۰۳/۰۸

  مطالبی که در سایت به اشتراک میزارید بسیار جامع و مفید می باشد

 17. تحریک مغناطیسی مغز tms گفته؛
  ۰۹:۵۹ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

  ممنون از مطالب خوبتون دوست عزیز

 18. دانلود آهنگ شاد گفته؛
  ۰۸:۱۹ ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم
  و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 19. میکروسکوپ سه چشمی گفته؛
  ۱۵:۳۴ ۱۳۹۷/۰۲/۲۹

  سپاسگزارم از وبسایت عالیتون .. طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق تعالی

 20. بهترین قالیشویی گفته؛
  ۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۰۲/۲۶

  سایتتون پرمحتواست لذت بردم از مطالب اشتراکی موفق باشید

 21. اجاره آپارتمان مبله گفته؛
  ۰۸:۴۷ ۱۳۹۷/۰۲/۲۲

  برای وردپرس هر روز داره با آپدیت های جدیدتری بهینه میشه و به علاوه پلاگین های کاربردی زیادی داره که نسبت به جوملا محبوبیت بیشتری داره

 22. ایران مسکن گفته؛
  ۱۴:۴۵ ۱۳۹۷/۰۲/۱۳

  وردپرس عالیه بنظرم

 23. مشاوره کارآفرینی گفته؛
  ۰۹:۳۸ ۱۳۹۷/۰۱/۳۰

  مطالب خوبی رو به اشتراک گذاشتید
  موفق باشید

 24. روش افزایش ممبر کانال گفته؛
  ۱۰:۳۵ ۱۳۹۷/۰۱/۱۹

  وردپرس خیلی کاملتر از جوملا ممنون از مقالتون

 25. Mehdi گفته؛
  ۱۳:۳۸ ۱۳۹۷/۰۱/۱۵

  ممنون
  سایتتون بسیار خوب بود

 26. مدیر وب گفته؛
  ۱۲:۱۷ ۱۳۹۷/۰۱/۰۶

  ممنون از سایت بسیار خوبتون

 27. جذب فالوور در توییتر گفته؛
  ۱۵:۳۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

  سایتتون بسیار خوب بود

 28. سئو گفته؛
  ۱۲:۲۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

  عالی بود

 29. مدیر وب گفته؛
  ۱۲:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۰۹

  ممنون

 30. درمان تاول سوختگی گفته؛
  ۲۳:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

  ممنون از مطالب خوبتون. دستتون درد نکنه

 31. کولرگازی بانه ای گفته؛
  ۲۱:۳۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

  مرسی مطالبتون خیلی عالیه.

 32. حفاظ شاخ گوزنی گفته؛
  ۰۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 33. تورلحظه آخری گفته؛
  ۱۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۱/۰۴

  ممنون

 34. راز موفقیت گفته؛
  ۱۰:۳۱ ۱۳۹۶/۱۱/۰۲

  با تشکر از مطلب بسیار خوب سایتتون. موفق باشید – راز موفقیت

 35. قیمت سرفیس گفته؛
  ۱۰:۳۰ ۱۳۹۶/۱۱/۰۲

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  موفق باشید

 36. دانلود فیلم گفته؛
  ۲۳:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

  الان دیگه همه چی شده وردپرس

 37. تصفیه فاضلاب گفته؛
  ۱۹:۲۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

  جوملا هم خوبه

 38. کولر گازی بانه گفته؛
  ۱۴:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

  مطلبتون فوق العاده س بسیار سپاسگذارم

 39. تشریفات گفته؛
  ۱۵:۱۳ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

  مرسی از سایت خوبتون. خیلی خوب و مفید هستش

 40. آموزش بازاریابی اینترنتی گفته؛
  ۲۲:۱۵ ۱۳۹۶/۰۹/۰۲

  مرسی از سایت خوبتون

 41. تبلیغ کانال تلگرام گفته؛
  ۱۱:۰۹ ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

  طبق آمار بنده ۸۰ درصد سایت از وردپرس و ۲۰ درصد از جوملا استفاده می کنند وردپرس واقعا عالیه

 42. بازتاب هاافزونه تبلیغات متنی جوملا - بلاگ بالاشو

 43. تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان گفته؛
  ۲۲:۴۷ ۱۳۹۶/۰۷/۱۴

  عالی بود

 44. آموزش وردپرس گفته؛
  ۰۱:۱۱ ۱۳۹۶/۰۷/۱۰

  مقاله خوبی بود
  سپاسگزارم

 45. آموزش وردپرس گفته؛
  ۲۳:۳۸ ۱۳۹۶/۰۷/۰۸

  مقایسه خوبی بود

 46. فروشگاه ساز گفته؛
  ۱۴:۰۴ ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

  وردپرس چون امکانات افزونه های و پلاگین های بهتری داره ، بیشتر مورد استفاده طراحان است
  ما که عاشقش هستیم

 47. قیمت کولر گازی گفته؛
  ۲۲:۲۲ ۱۳۹۶/۰۵/۳۰

  متاسفانه در ایران به نسبت دروپال خیلی کم لطفی شده و از بسیاری جهات بهتر از وردپرس و جوملا عمل می کند.
  مقایسه بسیار خوبی بود دستتون درد نکنه.

 48. تشریفات مجالس گفته؛
  ۱۰:۳۷ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶

  به نظر من وردپرس بهتره بخاطر افزونه های زیادش و قابلیت های دیگش

 49. فیلتر هوا گفته؛
  ۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶

  mamnoon az site khoobetoon

 50. apdi.ir گفته؛
  ۲۳:۱۰ ۱۳۹۶/۰۳/۲۸

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 51. لاغری سریع گفته؛
  ۱۴:۵۹ ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

  عالییییی بود

 52. خوکچه هندی گفته؛
  ۰۱:۳۱ ۱۳۹۶/۰۲/۲۴

  هرکدام مزایا و معایب خودشون را دارن … به نظر من بستگی به کسی داره که ازش استفاده میکنه

 53. Rond گفته؛
  ۱۵:۵۸ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

 54. Rond گفته؛
  ۱۵:۵۸ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

 55. Rond گفته؛
  ۱۵:۵۵ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

 56. Rond گفته؛
  ۱۵:۵۴ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

 57. Rond گفته؛
  ۱۵:۵۳ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

 58. Rond گفته؛
  ۱۵:۵۲ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

 59. Rond گفته؛
  ۱۵:۴۸ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

  ممنون از سایت خوبتون

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۱۸:۳۵ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 60. کربنات کلسیم گفته؛
  ۲۱:۳۹ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

  جالب بود م وفق باشید

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۲۱:۴۶ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 61. انجام پایان نامه گفته؛
  ۱۵:۴۸ ۱۳۹۶/۰۲/۰۹

  با سلام .من سئو کار هستم و واقعا از نظر cms جوملا هیچ حرفی برای گفتن پیش وردپرس نداره. فقط پلاگینهایی که ورد پرس داره قابل شمارش نیست. من همیشه به همه کسانی که میخوان سایتی راه اندازی کنن میگم امکان نداره چیزی در دهن شما باشه و وردپرس نتونه اون کار رو انجام بده.دیگه تا آخرشو خودتون متوجه بشید یعنی چی
  مرسی

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۲۰:۳۱ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 62. سئو سایت گفته؛
  ۱۹:۲۳ ۱۳۹۶/۰۲/۰۷

  سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۱۶:۳۱ ۱۳۹۶/۰۲/۰۸

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 63. آگهی رایگان گفته؛
  ۲۳:۱۲ ۱۳۹۶/۰۱/۲۱

  وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا می باشد و اکثر سایت های دنیا بر پایه وردپرس هستند.

 64. موفقیت در زندگی گفته؛
  ۱۱:۴۶ ۱۳۹۵/۱۲/۳۰

  سلام من سایتم با وردپرس زده شده خیلی ام راضی هستم. ممنون از مطلب مفیدتون.

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۱۵:۳۰ ۱۳۹۶/۰۱/۰۱

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 65. خرید گارمین گفته؛
  ۰۹:۱۳ ۱۳۹۵/۱۲/۲۲

  با سلام مطالب سایت خوب و مفید هستند با تشکر

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۱۸:۲۰ ۱۳۹۵/۱۲/۲۲

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 66. آموزش کسب و کار اینترنتی گفته؛
  ۲۰:۴۵ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴

  ممنون خیلی کامل بود. ولی من همیشه وردپرس رو به جوملا ترجیح می دم

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۱۳:۰۰ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 67. ورزش بانوان گفته؛
  ۱۷:۱۹ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰

  مرسی از سایت خوبتون
  موفق باشید

  • سید وحید جاویدان گفته؛
   ۰۰:۳۳ ۱۳۹۵/۱۲/۱۱

   باسلام و تشکر از دیدگاه شما در وردپرس سیتی
   موفق باشید

 68. دندانپزشکی گفته؛
  ۱۲:۱۰ ۱۳۹۵/۰۸/۲۲

  مرسی از شما دوست گرامی
  موفق باشید

 69. بازاریابی اینترنتی گفته؛
  ۱۱:۲۵ ۱۳۹۵/۰۵/۲۷

  ممنون از سایبت خوبتون امیدوارم موفق باشید
  سپاس گزارم

 70. اختلال شخصیت وابسته گفته؛
  ۱۱:۱۵ ۱۳۹۵/۰۳/۲۳

  سایت زیبایی دارید

 71. مولتی متر گفته؛
  ۱۰:۳۰ ۱۳۹۵/۰۳/۲۲

  بسیااااااار سایت آموزنده ای دارید

 72. طراحی سایت گفته؛
  ۱۶:۴۳ ۱۳۹۵/۰۲/۲۷

  ممنون از شما و سایت خوبتون
  امیدوارم پایدار باشید

 73. طراحی سایت ساز گفته؛
  ۱۱:۳۰ ۱۳۹۵/۰۲/۲۳

  سلام خسته نباشید
  وردپرس به دلایلی بهتره

 74. اسکرابر گفته؛
  ۰۲:۱۷ ۱۳۹۵/۰۱/۲۳

  بسیار مطلب آموزنده و خوبی بود

  • الهام اسماعیلی گفته؛
   ۱۳:۲۸ ۱۳۹۵/۰۱/۲۵

   سلام
   ممنون از لطفتون
   تشکر

 75. مهدی گفته؛
  ۱۳:۲۲ ۱۳۹۵/۰۱/۱۲

  مررررررررررسی

  • مجید شیری گفته؛
   ۰۱:۳۳ ۱۳۹۵/۰۱/۱۳

   شاد باشید 🙂

 76. امیر گفته؛
  ۲۱:۳۷ ۱۳۹۴/۱۲/۲۶

  با سلام و خداقوت
  من دانشجوی کاردانی کامپیوترم که برای پروژه پایانی دوره کاردانی طراحی وب رو انتخاب کردم و با وردپرس آشنا شدم تازه با این سیستم مدیریت محتوا آشنا شده ام امیدوارم بتونم رو کمک شما اساتید بزرگ حساب کنم با تشکر

  • مجید شیری گفته؛
   ۲۳:۵۷ ۱۳۹۴/۱۲/۲۹

   موفق باشید 🙂

 77. پشم سنگ گفته؛
  ۱۴:۳۵ ۱۳۹۴/۱۲/۲۰

  سایت جالبی دارید موفق باشین

 78. بازسازی خانه گفته؛
  ۲۱:۳۵ ۱۳۹۴/۱۱/۲۰

  ممنون از سایت خوبتون و همچنین از شما که مارو راهنمایی می کنید

 79. جاروبرقی صنعتی گفته؛
  ۱۸:۰۴ ۱۳۹۴/۱۱/۱۹

  با تشکر از مطالبتون
  سایت خوبی دارید
  ???????????????????????
  ***

  • مجید شیری گفته؛
   ۲۳:۵۴ ۱۳۹۴/۱۱/۱۹

   سلام
   ممنون از تشکر ولی لطفا از تبلیغات در اینجا خودداری کنید چون کاملا لینک نافالو هست هر لینک داده میشه و تاثیری برای شما صفره
   سپاس گذاریم

 80. ایفون تصویری گفته؛
  ۲۲:۱۸ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  ممنون بابت سایت خوبی که درست کردید. خیلی عالی بود

 81. جاروبرقی صنعتی گفته؛
  ۲۱:۳۹ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  ممنون از سایت فوق العادتون
  واقعا زحمت زیادی میکشید
  خسته نباشید !

 82. ویزای آمریکا گفته؛
  ۲۱:۲۶ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  ممنون از مدیر سایت
  و فعالان ساین 🙂

 83. سیستم آرشیو الکترونیک اسناد گفته؛
  ۲۱:۱۴ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  عالی بود
  ممنون از شما

 84. وکیل گفته؛
  ۲۰:۵۸ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  ممنون که هم ساتتون حرفه ایه هم مخاطباطون

 85. سقف کاذب کناف گفته؛
  ۲۰:۴۸ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  با سلام و با تشکر از سایت خوبتون عااااااااالیییییییییییییی بوووووووووووود
  امیدوارم همیشه موفق باشیییییییییییییییییییید

 86. طرح توجیهی گفته؛
  ۲۰:۱۵ ۱۳۹۴/۱۱/۱۸

  چون asp کار میکنم، هردو
  الان می خوام وردپرس و جوملا یار بگیرم ولی آپاچی ران نمیشه!

  • مجید شیری گفته؛
   ۱۶:۲۴ ۱۳۹۴/۱۱/۱۹

   پورت ها رو تغییر بدید میتوانید در گوگل سرچ کنید براتون میاره نحوه تغییر پورت رو تا باز بشه
   تشکر

 87. طرح توجیهی گفته؛
  ۱۴:۰۳ ۱۳۹۴/۱۱/۱۱

  سلام
  واسه عوض کردن پورت wampserver باید چیکارکنیم؟

  • مجید شیری گفته؛
   ۰۱:۴۸ ۱۳۹۴/۱۱/۱۴

   سلام
   از sql استفاده میکنید یا از دات نت ؟

 88. کاغذ دیواری گفته؛
  ۱۳:۳۴ ۱۳۹۴/۱۱/۱۱

  سلام
  به نظرتون تو چهEmolatorیی(شبیه ساز) میشه به راجتی مثل ویژوال استادیو واسه وردپرس و جوملا برنامه نوشت؟

  • مجید شیری گفته؛
   ۰۱:۴۶ ۱۳۹۴/۱۱/۱۴

   اگر از صفر میخواهید بنویسید بهتره دریم ویوور باشه
   ولی با هر محیطی میشه بستگی به تسلط داره
   تشکر

 89. وکیل ملت گفته؛
  ۱۳:۰۳ ۱۳۹۴/۱۱/۱۱

  سلام
  واسه طراحی سایت با جوملا چه emolatorیی رو پیشنهاد می دهید؟

  • مجید شیری گفته؛
   ۰۱:۴۴ ۱۳۹۴/۱۱/۱۴

   سلام
   من برای جوملا نمیتونم پیشنهاد بدم چون اطلاع کافی ازش ندارم
   تشکر

 90. ترکمتر گفته؛
  ۱۵:۳۹ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

  ممنون از سایت فوق العادتون
  موفق و پیروز باشید

 91. خانه هوشمند گفته؛
  ۱۵:۳۸ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

  سلام
  میشه یه similator واسه طراحی جوملا و ورد پرس معرفی کنید

  • مجید شیری گفته؛
   ۱۷:۴۲ ۱۳۹۴/۱۱/۰۸

   سلام
   به زودی ۳ تا از وردپرس کارها هر روز ۳ مقاله ارائه بدند برای آموزش و اطلاع رسانی این قسمت هم حتما بررسی میکنیم لطفا سایتمون رو همیشه بازدید کنید

   تشکر

 92. جارو برقی صنعتی گفته؛
  ۱۵:۳۳ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

  برای یاد گیری جوملا یا وردپرس من از wampserver هم واسه سرور داخلیش استفاده کردم ولی بازم ریپ میزنه
  چی کارش کنم؟

  • مجید شیری گفته؛
   ۱۷:۵۷ ۱۳۹۴/۱۱/۰۸

   سلام
   از xaamp استفاده کنید

   تشکر

 93. ثبت شرکت در آلمان گفته؛
  ۱۵:۳۰ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

  بالا بردن امنیت وردپرس نشدنی نیست ولی مثل زبانهای .net هم ساده نسیت

 94. کاغذ دیواری گفته؛
  ۱۵:۲۷ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶

  مثل همیشه عاللللللللللللللللللللللللللللللللللی

 95. اخبار تکنولوژی گفته؛
  ۰۱:۴۵ ۱۳۹۴/۱۰/۲۹

  فکر می کنم هر کدوم از cms ها از یک منظر قوی باشن. مثلا می گن وردپرس واسه سئو بهتره، جوملا از نظر امنیت قوی تره یا دروپال هم از همه نظر ولی باید یه اکسپرت پاش بشینه، مهم بیشتر طریقه پیاده سازی یه سایته وگرنه توی هر مورد میشه سایت های غولی مثال زد که واقعا هم موفقند

  • مجید شیری گفته؛
   ۱۵:۵۶ ۱۳۹۴/۱۰/۲۹

   سلام
   قبول دارم 🙂
   ولی امنیت وردپرس رو نیز میتونید بالا ببرید کار نشدنی نیست

 96. محمد گفته؛
  ۰۲:۲۷ ۱۳۹۴/۱۰/۰۸

  سلام خدمت مدیر محترم .
  خواهشا جواب بندرو کامل و سریع بدهید .
  بنده یک ضرری که کردم به حرفهای کارکنان اوپن کارت فارسی گوش دادم و بعد از مدتی یه قالب خریدم که ایشون به من گفتن میتونید قالب رو هر کاری که بخواید بکنید ( البته از خود سایت اصلی گرفتم نه سایت واسطه ای ) بعد از مدتی گفتن که نمیشه باهاش کاری انجام بدی یعنی همینی که هست هیچ چیزش عوض نمیشه البته به صورت محدود میتونی تعقیر بدی ( چون لایسنسشو اختصاصی برای خودشون کردن که تا آخر عمرت محتاجشون باشی ) بگذریم از این که پشتیبانی ندارند یعنی شما تیکت بزنی بعد ۱ هفته با پیگیری جوابتو میدن بلکه بیشتر ( تازه پیگیری هم بکنی میگن خودت عوض کن یا ( نمیشه ) یا دلشون بسوزه عوض کنن .
  خلاصه سر ما کلاه رفت سر دروغ ها . الان کمک میخواهم .
  ۱ : میخوام بدونم چه cms میشه استفاده کرد که باهاش بتونم تعقیرات زیادی بدم و وبلاگ هم بشه استفاده کرد .
  ۲ : فروشگاه های اینترنتی همیشه هرچند وقت یکبار کل سایتو زیروبمشو عوض میکنن . مثلا بامیلو . اینها چه cms استفاده میکنن ؟
  ۳ : آیا میشه با جمولا اینکار رو کرد ؟ ( هر تعقیری که بخواهی بدی )
  ۴ : آیا میشه جمولا نصب کرد و بعدش سایت اختصاصی ساخت ؟ ( یعنی بعدا کد نویسی اختصاصی باشه )
  خواهشا ساده توضیح بدید من زیاد سر در نمیارم .

  • مجید شیری گفته؛
   ۰۵:۴۰ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

   سلام
   خب دوست عزیز نمیدونم بقیه دوستان شاید سیاست کاری این شکلی دارند !
   ۱. با وردپرس به نظر بنده به هیچ کس محتاج نمیشید .
   ۲. اینا سایت اختصاصی هستند و برنامه نویس دارند و شرکت معمولی نیستند برنامه نویس ..
   ۳. دوستانی هستند که با جوملا هم کار میکنند من چیزی نمیدونم برای همین نظر نمیدم .
   ۴. ایران بیشتر روی وردپرس کار میکنند و محبوبیت و امکانات زیادی داره و دست برنامه نویس در وردپرس بازه
   ما در خدمت شما هستیم
   شاد باشید 🙂

 97. طراحی سایت گفته؛
  ۱۶:۵۵ ۱۳۹۴/۱۰/۰۱

  به نظر من وردپرس قالب و امکانات بهتری نسبت به جوملا داره

 98. طراحی سایت گفته؛
  ۱۱:۳۶ ۱۳۹۴/۰۹/۰۸

  خدایی wp یه چیز دیگس

 99. توماج نوری گفته؛
  ۱۰:۲۹ ۱۳۹۴/۰۸/۱۴

  می دونید چی جالبه؟ اینکه پس از توضیحات کامل در این آرتیکل هنوز هنوز “عده ای” در عجب هستند که کدوم بهتره…
  اگر بعد ار خواندن کل مطالب هنوز متوجه تفاوت cms ها نشدید جای سوال داره که چطور می خواهید با سی ام اس ها کار کنید…
  این رو مطمئن باشید که اگر یکی از سی ام اس ها نسبت به دیگری از هر لحاظ برتری داشت در این صورت سایر سی ام اس ها از دایره “شهرت” خارج می شدند و یا اصطلاحا “history” میشدند…
  توضیحاتی که در بالا داده شده خیلی کامل و مفید بوده و مزیت/معایب هر کدام از سی ام اس ها رو بیان میکنه… اما بطور خلاصه می تونم خدمت کسانی که “گیرایی ظعیفی” دارند عرض کنم که از لحاظ “شهرت” و بالا بودن تعداد کاربران و همچنین سهولت مدیریت سی ام اس ها: اول وورد پرس… دوم جوملا… و سوم دروپال…!!!

 100. مسعود گفته؛
  ۲۲:۳۴ ۱۳۹۴/۰۷/۲۱

  ممنون عالی

 101. شیرین گفته؛
  ۱۶:۲۲ ۱۳۹۴/۰۵/۱۷

  آخر هم نفهمیدیم کدوم بهتره

 102. مجله انلاین گفته؛
  ۱۵:۵۳ ۱۳۹۴/۰۴/۱۳

  سلام. مطلب خوبی بود مدتها بود به دنبال جواب این سوال میگشتم. خسته نباشید.

 103. علیرضا گفته؛
  ۱۷:۱۴ ۱۳۹۴/۰۳/۲۱

  با سلام و خسته نباشید

  متن رو با لهجه اصفهانی نوشتین؟

  موفق باشید

  • مجید شیری گفته؛
   ۰۰:۳۴ ۱۳۹۴/۰۳/۲۲

   سلام
   بله دوست گل من اهل اصفهانه با لهجه شیرین شاید نوشته باشه
   تشکر

 104. طراحی گفته؛
  ۱۲:۴۸ ۱۳۹۴/۰۳/۱۰

  معمولا شنیده میشه که میگن سئو وردپرس قوی تر از جوملاست. ممنون از مطلبتون

 105. سایت ساز * گفته؛
  ۲۱:۴۱ ۱۳۹۴/۰۲/۱۶

  هیچ کدام! *از هر دو بهتره

  برای *>طراحی وب سایت می‌تونید از *”>سایت ساز *استفاده کنید

  • محسن بینا گفته؛
   ۰۱:۲۸ ۱۳۹۴/۰۲/۱۷

   سلام امکان قرار دادن تبلیغ در وب سایت نیست.
   ولی بهتره وردپرسا با سایت ساز ها مقایسه نکنین چون وردپرس یه دنیایی هستش براخودش.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0