مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php

 

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php : همانطور که بسیاری از شما می دانید، مدتی قبل، سید بلخی در گفت و گویی حضور یافت. یکی از توییت های او، فوق العاده بحث برانگیز بود. سید بلخی،کارشناس و تحلیل گر، مقوله ای باعنوان اینکه مدیریت پست تایپ ها با پلاگین بهتر است یا ازطریق Functions.php ؟! را مورد کنکاش کامل قرارداد. توییتی که واکنش برانگیزشد:“نوع پست سفارشی را در functions.php اضافه نکنید. “شما همیشه باید از یک افزونه خاص سایت استفاده کنید.”

مدیریت بهتر پست تایپ ها

 

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php : پس از انتشار توییت، بسیاری از افراد معتبر در جامعه وردپرس وارد بحث شدند. شما می توانید مکالمه کامل را در اینجا ببینید. استاد کورتیس مک هیل یک گام بیشتر در پیش گرفت و در مورد این موضوع با انتشار پستی به صورت کامل در مورد مدیریت بهتر پست تایپ ها توضیح داد و برخی از نکات برجسته را مطرح کرد.

مدیریت پست تایپ ها با Functions.php یا پلاگین ها؟

 

استدلال پلاگین: پلاگین حین عملکرد با خود میگوید داده ها همیشه باید برای کاربر حفظ شوند. حتی اگر تم را تغییر دهد. ممکن است اینطور به نظر نرسد، اما داده ها بدون کوچکترین تغییری در حافظه باقی خواهند مانند.

استدلال Functions.php: با خودمیگوید داده های برون طراحی غیرضروری هستند. این داده ها باعث سردرگرمی کاربر شده پس درنتیجه باید حذف شوند!

حالا با این تفاسیر شما با عملکرد کدام یک موافق هستید؟ واضح است که هر دو طرف عملکرد خاص خود را دارند، اما کدام بهتر است؟ما معتقدیم اطلاعات انواع پست تایپ های سفارشی همیشه باید در یک پلاگین خاص یا یک پلاگین جداگانه به طور کامل حفظ و نگهداری شوند تا درصورت نیاز مجددا استفاده گردند و نیاز به ورود دوباره اطلاعات نداشته باشیم.

داده های طولانی مدت وقدیمی

در اغلب موارد انواع پست تایپ ها دارای داده های مخصوص به خود هستند. پس از چند بار تغییر تم این مطلب را به روشنی متوجه شدیم که در کنار پست تایپ ها یکسری اطلاعات برون طراحی وجود دارد. پستها، صفحات، پیوندها، پیوست ها و گفتگو ها انواع مختلفی از انواع پست تایپ هستندکه با WordPress ساخته شده اند و باید مدیریت بهتر پست تایپ ها را حتما انجام داد.


به علاوه، فرض کنید مثلا ما انواع پست تایپ هایی مانند کتاب ها، مشتری ها، تخفیف ها و غیره داریم. اکنون می توانید تصور کنید اگر یک تم را عوض کنیم و همه این اطلاعات ناپدید شوند چه اتفاقی رخ میدهد؟ مطمئنا، ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتدچون برای جمع آوری اطلاعات زمان صرف کرده ایم.
اگر یک تیم توسعه دهنده داشته باشیم با خود میگوییم این موضوع مهمی نیست با توجه به اینکه همه تم های ما سفارشی و توسط تیم، طراحی میشوند.

واقعا حفظ اطلاعات چه اهمیتی دارد؟

 

این راز در دو کلمه است: زمان و تمرکز. تا زمانی که همه داده های لازم را داشته باشیم، تنها کاری که در دفعات بعدی انجام خواهیم داد فقط و فقط تغییر ظاهر و تم است بدون اینکه نگران باشیم و چون اطلاعات در کنار تم حفظ کرده ایم نیاز به وارد کردن کوچکترین داده ای نخواهیم داشت. پس در زمان صرفه جویی خواهدشد و منجر به مدیریت بهتر پست تایپ ها می شود.
تمرکز جهت اینکه نگرانی بابت کپی کردن توابع و چسباندن از فایلی به فایل دیگرنخواهیم داشت. در اینجا سوالی پیش می آید:اگر بخواهیم توابع را را تکرار کنیم چه بایدکرد؟ به سادگی پلاگین را بردارید و آن را در سایت جدید خود رها کنید.

قوانین و استانداردها

 

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php: همان طور که گفتیم تعداد زیادی از پست تایپت های عمومی وجود دارد که اکثرا به مجموعه ای از متا فیلدهای اضافی و مدیریت بهتر پست تایپ ها نیاز دارند. مانند : نقل قول ها، کتاب ها، دستورالعمل ها، مشتریان، نمونه کارها و غیره

حال با در نظر گرفتن تعداد زیادی از موضوعات و تصاویر و نمونه کارها که در بازار آزاد و تجاری در دسترس هستند، غیرمعقول است که کاربر هر بار که تم را تغییر می دهد، همه اطلاعات پست تایپ خود را مجددا وارد کند.

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php:

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php:

اجازه دهید چندنمونه رابررسی کنیم:

عکاس – کاربر یک وردپرس را که دارای قابلیت وبلاگ است (به طور پیش فرض “پست” CPT) تنظیم می کند. او می خواهد مجموعه ای از نمونه کارهای خود را اضافه کند (نیاز به CPT نمونه کارها).
او می خواهد مشتری خود را نشان دهد (نیاز به CPT مشتری)

تمام این اطلاعات مطمئنا باید در کنار تم قرار گرفته و حفظ شوند. یک سال بعد، کاربر میخواهد ظاهر سایت خود را تغییر دهد و آن را جدید کند. تم جدیدی پیدا می کند که دارای توابع مشابه است. لحظه ای که تم را عوض می کند ناگهان متوجه میشود تمام داده های قبلی که وارد کرده بود، از بین رفته است. حالا یک منو به نام نمونه کارها و یک منو به نام مشتریان وجود دارد اما در هیچ یک اطلاعاتی وجود ندارد. چون با تغییر تم این اطلاعات حذف شدند!

کاربر با خود می گوید  من تمام مطالب و محتواهایم را از دست دادم و سوال میپرسد و ایمیل ارسال می کند. اگر پشتیبانان پاسخ خوبی نداشته باشند،کاربر باید همه اطلاعات را دوباره وارد کند. این یک تجربه کاربری خنده دار است.

پس چگونه این مسئله را حل کنیم؟ راه حل مناسب چیست؟

باید یک پایگاه استاندارد جدید ایجاد کنیم. جاستین تدلوک در حال حاضر شروع به بررسی بر روی این موضوع کرده و یک پلاگین پایگاه نمونه کارها ایجاد کرده است اما آیا این یک راه حل کامل برای همه است؟ نه، اما برای اکثریت خواهد بود.

او به این نتیجه رسید که در پایگاه داده باید شامل متافیلدها و اطلاعات برون طراحی (مانند اطلاعات مشتریان ) باشد.
پیداکردن راه حل برای این مساله باعث میشود کم کم اهمیت حفظ اطلاعات بین برنامه نویسان رواج یابد و تبدیل به استاندارد سازی شود به عنوان مثال، ما شاهد افزایش پشتیبانی تم در وردپرس شدیم .چرا؟ از آنجا که برنامه نویسان درک می کنند که کاربرانشان از آن تم استفاده می کنند و این پشتیبانی تبدیل به استاندارد شد.

مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php:درحال حاضرتم های وردپرسی با عملکردی بسیار قوی وجود دارند مثل تم های هیئت مدیره، تم های ردیابی مسئله، تم های تبلیغاتی، تم های املاک و غیره. همه آنها باید توسط یک پلاگین پایه طراحی شوند. در واقع در چنین قسمتی نیازمند مدیریت بهتر پست تایپ ها هستیم.

بااین تفاسیر به نظر شما کدهای مربوط به پست تایپ های سفارشی باید در کجا قرار بگیرند؟ در فایل functions.php یا در پلاگین ها؟ باید با دقت به مدیریت بهتر پست تایپ ها بپردازید تا مشکلی متوجه وبسایت شما نشود.مقایسه مدیریت بهتر پست تایپ ها با Functions.php:

مطالب مشابه

قوانین ارسال دیدگاه در وردپرس سیتی

  • ارسال دیدگاه نامرتبط با هر پست مجاز نیست.
  • هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش دیدگاه‌ها ممنوع است.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
  • هرگونه بی‌احترامی به کاربران، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع است.
  • زبان اصلی وردپرس سیتی فارسی است؛ لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان فارسی استفاده کنید.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0