ارور webpage has a redirect loop در بارگذاری

ارور webpage has a redirect loop

سلام و درود خدمت دوستان و همکاران عزیز . همانطور که از عنوان این نوشته پیداست , این مطلب در رابطه با یکی از آزاردهنده ترین و منفورترین ارورهایی است که در سایت های وردپرسی شاهد آن هستیم ( نگارنده این مطلب , ۱ هفته درگیر با این ارور بوده و بیش از ۳۰ مقاله لاتین را برای پی بردن به علت آن , ترجمه و زیرو رو کرده است ) . با مراجعه به تمامی مراجع وردپرس برای پی بردن به علت این خطا , با ۳ علت که در تمامی منابع وردپرسی مشترک بود مواجه میشویم . ( انجمن های فارسی زبان نیز اغلب مخاطبین را به این مراجع ارجاع میدهند ) .
این عوامل شامل موارد زیر میشود که در منابع ( WordPress.org و botcrawl ) , به عنوان علت این ارور معرفی شده اند :

۱ . خطا از جانب کوکی های مرورگر گوگل کروم

۲ . ریدرکتهایی غیر از ۳۰۱ در سایت هایی با دو یا چند دامنه

۳ . اتمام منابع سرور و CPU

به نظر میرسد که هر سه مورد مذکور , هیچگونه دلیل و عامل منطقی برای متهم شدن نیستند , چرا که اغلب مراجعینی که این مشکل را دارند , اظهار کرده اند که تمامی این موارد در حالت نرمال قرار داشته و یا نرمال شده اند اما ارور webpage has a redirect loop همچنان بر جای خود باقی است و صفحات وبسایت و گاها نیز پیشخوان وردپرس با این خطا مواجه میشود . پس ایراد اصلی در کجاست و از کجا نشات میگیرد ؟

ارور webpage has a redirect loop

ارور webpage has a redirect loop

اغلب دوستان با افزونه ای به نام wp optimize آشنایی دارند . جهت آن دسته از دوستانی که آشنایی با این افزونه ندارند باید عرض کرد که این افزونه , جهت پاک و تمیز و مرتب کردن دیتابیس و بانکهای اطلاعاتی سرور , استفاده میشود تا با تمیز کردن سرور از موارد بی استفاده ( مانند پیش نویس ها و پوشه های خالی یا فایلهای ناقص و … ) , سرعت بارگذازی صفحات و کل سایت را بهبود ببخشد .

ذکر این مقدمه و تشریح و دقت نظر در کار اصلی این پلاگین ( WP-Optimize ) , کافیست تا زمانی که همه موارد مذکور در بالا , رفع اتهام شدند , متهم اصلی در بروز ارور webpage has a redirect loop باشد . شواهد و اظهارات اغلب افرادی که با این ارور مواجه شده و در نهایت به پشتیبانی های وب سرور ها و هاست های خود گزارش داده و در نهایت , اختلال را از جانب سرور دانستند , نشان میدهد که این افزونه میتواند در فرایند کار خود بعد از فعال شدن در سرور , با سه احتمال , باعث بروز این ارور webpage has a redirect loop شود که در زیر به آن اشاره خواهد شد :

 • اضافه کردن کدی خاص به فایلهای سایت ( که بعد از غیر فعال کردن افزونه نیز از بین نرود و نیاز به بازگردانی بکاپ تاریخهای قبل
  از نصب بعد از حذف افزونه باشد )
 • حذف مواردی خودخواسته در بانکهای اطلاعاتی , بدون اطلاع و بعد از فعال شدن
 • ریدایرکت بیش از حد صفحات به دلایل نامعلوم که باعث گیجی مرورگر شده و در نهایت با ارور به پایان میرسد.

آنچه که در بالا به آن اشاره شد , به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی , با هدف زیر سوال بردن کار این افزونه نیست , چرا که ما به خوبی میدانیم که این افزونه وردپرس میتواند در سرعت بارگذاری صفحات وبسایت , بسیار مفید باشد . آنچه نوشته شد , احتمالی قوی در بروز این ارور webpage has a redirect loop در وبسایت های وردپرسی بوده با این هدف که کارکرد این افزونه از جانب متخصصین و برنامه نویسان و پشتیبانان وردپرس فارسی , مورد ارزیابی قرار گرفته و علت آن مشخص گردد . همچنین تمامی کاربرانی که با ارور webpage has a redirect loop در وبسایت وردپرسی خود مواجه میشوند , بعد از غیرفعال کردن افزونه و بازگردانی بکاپ سایت به تاریخی قبل از تاریخ نصب افزونه , از چنگال این ارور خلاص شده و خود این موضوع , احتمال دخالت داشتن این افزونه را به دلایل مختلف , در بروز این ارور webpage has a redirect loop , افزایش میدهد .

مطالب مشابه

قوانین ارسال دیدگاه در وردپرس سیتی

 • ارسال دیدگاه نامرتبط با هر پست مجاز نیست.
 • هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش دیدگاه‌ها ممنوع است.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
 • هرگونه بی‌احترامی به کاربران، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع است.
 • زبان اصلی وردپرس سیتی فارسی است؛ لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان فارسی استفاده کنید.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0