حل مشکل تاریخ در افزونه جلالی

افزونه جلالی

در این نوشته راه حل مشکل تاریخ در افزونه جلالی را یاد خواهید گرفت. برخی از کاربران وردپرسی، در هنگام کار با تاریخ پوسته ها، به مشکل برخورد می کنند و حتی با فعال کردن افزونه جلالی، باز هم تاریخ سایت انها میلادی است. دلیل این امر آن است که افزونه جلالی به صورت پیشفرض ۲ تابع get_the_date و get_the_time را ساپورت نکرده و قالب هایی که از این تابع استفاده میکنند همچنان تاریخشان میلادی میماند. البته باید گفت که اکثر قالب ها از همین ۲ تابع جهت نمایش تاریخ استفاده میکنند. حال راه حل چیست؟

راه حل بسیار آسان است. پس از نصب افزونه جلالی به مسیر wp-content > plugins > wp-jalali در هاست خود بروید و فایل wp-jalali.php را با ادیتور باز کنید و سپس ۲ خط زیر را پیدا کرده و آنها را از حالت کامنت در آورید. یعنی دو تا // را از ابتدای انها بردارید تا ان دو خط اجرا شوند:

[php] //add_filter("get_the_date","mps_the_jdate",10,4);
//add_filter("get_the_time","mps_the_jtime",10,4);
[/php]
با برداشتن این دو // خواهید داشت:
[php] add_filter("get_the_date","mps_the_jdate",10,4);
add_filter("get_the_time","mps_the_jtime",10,4);
[/php]
این دو خط در نسخه ۴.۵.۲ افزونه جلالی در خط شماره ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ هستند. پس از برداشتن این دو خط فایل را ذخیره کنید. این راه حل مشکل تاریخ در افزونه جلالی را برطرف میکند.

2 دیدگاه برای “حل مشکل تاریخ در افزونه جلالی

 1. سعید گفته:

  سلام؛
  من یه مشکلی داشتم و این بود که تاریخ ارسال پست های سایتم به میلادی نمایش داده میشد. این کار رو انجام دادم و تاریخ ها شمسی شد اما در صفحه اصلی ، تمامی پست ها به تاریخ ۵ شهریور نمایش داده میشه.
  خود پست رو که باز می کنیم تاریخ ارسال صحیح رو میزنه اما در صفحه اصلی همه مطالب به تاریخ ۵ شهریور نمایش داده میشه.
  برای این مشکل باید چیکار کرد ؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − دو =