ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه

ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه

سلام به همه مخاطبین عزیز وردپرس سیتی. امروز با یک مبحث جدید به نام ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه در وردپرس دوباره خدمتتون رسیدیم. این بحث در برخی از سایت ها بدون کاربرد است زیرا در آن سایتها ایجاد دیدگاه امر چندان مهمی نیست و کاربرد خاصی ندارد اما گاهی اوقات شما بنا به دلایلی نمیخواهید کاربران دیدگاه های طولانی ایجاد کنند تا هم بتوانید بهتر به آنها پاسخ دهید و هم سرعت کار تان بالا برود.

طبق تجربیات استاندارد ترین عدد مناسب برای تعداد کاراکترهای یک دیدگاه عددی مابین  ۶۰ تا ۵۰۰۰ کاراکتر می باشد. دیدگاه های یک کلمه ای که کاربر مینویسد مسلما نمیتواند مفید باشند زیرا نویسنده بدین وسیله به راحتی یک لینک از سایت شما دریافت خواهد کرد که این امر بهینه نیست . حتی زمانی که دیدگاه کاربر بیش از ۵۰۰۰ کاراکتر باشد ، دیدگاه آن شخص نامعتبر است زیرا دیدگاه آن فرد دیگر یک مقاله به حساب می آید ، درنتیجه این دیدگاه جایی در بین دیگر دیدگاه ها ندارد . در نتیجه نه کم بودن تعداد کاراکترها به صرفه است نه زیاد بودن آنها!

از وظایف مسئول هر سایت کنترل و تنظیم اینگونه موارد است که میتواند با یک سری تنظیمات مفید سایت خود را بهینه سازی کند و بهبود بخشد.

مقاله امروزمان بر خلاف روز های پیشین آموزش این فرایند بدون وجود افزونه است که توسط قطعه کد کوچکی ، این عملیات انجام میشود .

پس باما همراه باشید.

محدود کردن دیدگاه ها در وردپرس

برای ایجاد این محدودیت در تعداد کاراکترهای ارسالی توسط کاربران قطعه کد زیر را در نظر بگیرید:

ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه

 

طیق تصویر بالا در اینجا شما با دو پیام و دو عدد رو به رو میشوید.

یک پیام درباره ی سقف تعداد کاراکترها که در اینجا تعدادکاراکتر بیش از ۵۰۰۰ تا را غیر مجاز میشمارد و یک پیام دیگر درباره ی کف تعداد کاراکتر که اینجا به کمتر از ۶۰ کاراکتر اخطار غیر مجاز میدهد. البته اعداد وارد شده میتوانند به سلیقه و برحسب نیاز و عملکرد شما وارد شوند. به عنوان مثال من بیشترین کاراکتر را ۱۰۰ و کمترین را ۶۰ انتخاب کردم. این اعداد اصلا استاندارد نیستند ، تنها برای مشاهده ی نتیجه این اعداد را انتخاب کردیم.

این قطعه کد را میبایست در function.php قالب خود قرار دهید و سپس ذخیره کنید.

اکنون میتوانید نتیجه را شخصا در بخش دیدگاه ها امتحان کنید.

 

ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه

طبق تصویر بالا در صورتی که تعداد کاراکتر دیدگاه ها کمتر از حد مورد نظر بود این اخطار به کاربر داده میشود.

این هم مقاله ی ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه . ممنون از همراهی شما بزرگواران

5 thoughts on “ایجاد محدودیت در ارسال دیدگاه

  1. مهران کلانتری says:

    سلام. بسیار ممنون از آموزش خوبی که ارائه دادید. اگه بخوایم کاری کنیم که کاربر فقط دیدگاهش را با زبان فارسی وارد کند آیا می توان از طریق function.php اقدام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 19 =